تبلیغات
دروس مرمت و معماری - بزرگداشت و یادبودها...
شنبه 20 اردیبهشت 1393

بزرگداشت و یادبودها...

   نوشته شده توسط: سامان كارگر    نوع مطلب :قاب زندگی ،نوشته های من از ... ،

روز چهارشنبه هفته پیش در دانشکده میراث، مراسم بزرگداشتی برای مهندس بهشتی برگزار شد. دوست داشتم که شرکت کنم. چون هم این شخص برام شخص بزرگی بود و هم میدونستم از خانواده دانشگاه و میراث، دوستانی میان که قطعا دلم براشون تنگ شده. شرکت کردم. تقریبا همون چیزایی که انتظارش رو داشتم اتفاق افتاد. خیلی از بزرگان مثل آقایان پازوکی، قیومی بیدهندی، فرهنگی، محیط طباطبایی و ... اومده بودن و صحبتهایی هم کردن که برام جالب بود. شخص مهندس بهشتی هم کوتاه اما تاثیرگذار (مثل همیشه) سخنرانی کرد. اما یه چیز رو انتظار نداشتم . و اون حضور اصحاب سینما در این مراسم بود. آقایان رضا کیانیان، کیومرث پور احمد، داوودنژاد و ...  . که البته این حضور بی ربط هم نبود. چرا که مهندس بهشتی مدتها رئیس بنیاد سینمایی فارابی بود. 

بعد از مراسم اما از بین این دوستان اخیر، فقط پیش آقای پور احمد رفتم. 
قد بلندی داره. چهره ی گشاده ای نداره اما بی لبخند هم نیست. وقار در رفتارش موج میزنه.
پیشش رفتم سلام کردم و بهش گفتم:
- من به شما یک بدهی بزرگ دارم...

می خنده و میگه:
- خب آقا بدهیت رو بده دیگه.  حالا چه بدهی ای؟!

میگم:
- شما قسمتی از نوجوانی من رو برام ضبط کردین. وقتی قصه های مجید رو توی مدرسه توحید اصفهان (شهید حلبیان) میساختید من هم یکی از صدها دانش آموز اونجا بودم... و حالا هر بار که اون رو می بینم بر می گردم به سالها قبل و مدتی غرق خاطرات میشم....

لبخندی میزنه و سری تکون میده و کمی چشماش عمق پیدا می کنه. انگار برای فقط چند ثانیه سالهایی رو مرور می کنه... و با چند کلمه کوتاه  و مد دار  و با حرکت آروم سرش میگه:
- خواهش میکنم...


یکی از کسانی بود که خیلی دوست داشتم ببینمش و فقط ازش تشکر کنم. 
فکر کنم وظیفه ی ماست که از کسایی که برامون حتی یه لحظه های کوچیک رو خاطره کردند و جاودان، حتی اگه شده با یک جمله تشکر کنیم. کسایی که حضورشون با عشق بوده و هست. کار کردنشون با عشق بوده و هست. 


هنوز توی لیست من کسایی از این دست حضور دارن:
گروه (ایرج طهماست، حمید جبلی و فاطمه معتمد آریا)
مرضیه برومند
بیژن بیرنگ و زنده یاد مسعود رسام


هدایت به بالای